Yüz Gençleştirme (Dermapen) Nedir ve Nasıl Bir İşlemdir?

Yüz Gençleştirme (Dermapen) işlemi derinin en üst katmanına uygulanan bir işlemdir. Cildin tazelenmesini ve ölü cilt hücrelerinin vücuttan uzaklaştırılmasını sağlar. Bu işlemde mikroiğneleme yöntemi kullanılır.  Bu iğneler 90 derece açı ile ciltte mikro delikler açar. İğnelerin mikro düzeyde tutulması deriye mümkün olan en az hasarı vererek işlemi gerçekleştirmektir. Burada elbette gözle görülür bir hasardan bahsedilmemektedir. Ciltte oluşan bu mikro delikler sayesinde bir sonraki aşamada uygulanacak gençleştirme ürünleri için derinin emilim kapasitesi arttırılmış olur. Daha kolay emilim gösteren deri daha genç ve sağlıklı bir görüntüye sahip olur.

Yüz Gençleştirme (Dermapen) İşlemi Kimler İçin Daha Uygundur?

Osmaniye ilinde alanında son derece uzman kadrosu ile faaliyet gösteren güzellik merkezimizde birçok bireye yüz gençleştirme (dermapen) işlemi uygulaması yapılmaktadır. İşlem uygulaması genellikle kimlere uygulanıyor diye baktığımızda:

  • Ciltdini yenilemek ve daha pürüzsüz, sağlıklı bir görünüme kavuşturmak isteyenler,
  • Yanaklarda, çenede ve alın bölgesinde meydana gelmiş güneş lekelerini gidermek için,
  • Göz altı torbaları olan ve göz altı morlukları olanlar için,
  • Ellerdeki kırışıklıkların onarılması,
  • Boyun ve dekolte bölgesinde oluşmuş ince kırışıklıkların giderilmesi,
  • Aknelerin deride bıraktığı izlerin tedavi edilmesi,

Saç dökülmesine karşı saçları oldukça güçlendiren etkisi nedenlerinden dolayı yüz gençleştirme (dermapen) işlemi pek çok yaş grubuna ve hem kadın hem de erkek dileyen her bireye uygulanmaktadır.

Sağlıklı Yaşama Birlikte Adım Atalım.

Şimdi Randevu Al