Soğuk Lipoliz Nedir?

Lipoliz, vücutta depo edilmiş yağların parçalanması anlamına gelen bir tıp terimidir. Soğuk lipoliz ise bölgesel olarak yağ yıkımını gerçekleştiren bir işlemdir. Bu işlem Liposuction’dan çekinen ve kolay bir şekilde bölgesel yağlarından kurtulmak isteyen kişilere uygun bir işlemdir.

Bazı kişilerin vücut yapısı yaptığı diyetlere ve spora karşı oldukça inatçı davranmaktadır. Bu kişiden kişiye değişkenlik gösteren belli başlı bölgelere toplanmış yoğun yağ doku olarak karşımıza çıkan bir durumdur. Örneğin, bir kişinin inatçı yağları göbek bölgesinde toplanmışken bir başka kişinin basen bölgesinde daha yoğun gözlemlenir. Soğuk Lipoliz uygulaması tam da bu durumu yaşayan kişilere özel olarak üretilmiş tıbbın hızlıca yağ yakma mucizelerinden biridir.

Ergenlik yaşını geçmiş olan ve fazla kilolarla hem dış görünüş hem de sağlık açısından mücadele içinde olan herkes soğuk lipoliz uygulamasından faydalanabilir.

Soğuk Lipoliz Uygulaması Nasıl Yapılır?

Bu işlemin uygulaması cilt üzerinden yapımaktadır. Cilde soğuk enerji uygulaması yapılır. Uygulanan bu soğuk enerji sayesinde diğer hiçbir dokuya zarar vermeden yağ hücrelerini dondurur. Donan bu yağ hücreleri kişinin kendi biyolojik döngüsü sayesinde kolayca yıkılır ve vücuttan atılır.

Kimlere Soğuk Lipoliz Uygulanmaz?

  • Kadınların soğuk lipoliz uygulaması sırasında regl olmadığı günlere seansların seçilmesi gerekmektedir. Regl döneminde soğuk lipoliz uygulanmaz.
  • Hamile ve emzirme döneminde olan hanımların doğumundan sonraki ilk 6 ay boyunca soğuk lipoliz uygulanmaz.
  • Herhangi bir kanser öyküsü bulunan kimseye uygulanmaz.
  • Uygulama bölgesinde platin, metal protez varsa uygulama yapılamaz.
  • Pıhtılaşma bozukluğu olan kişilere uygulanamaz.

Sağlıklı Yaşama Birlikte Adım Atalım.

Şimdi Randevu Al