Okul çağı beslenmesi çocuklarımızın gelişim süreçlerinde dikkat edilmesi ve üzerinde hassasiyetle durulması gereken konuların başında gelmektedir. Dengeli ve sağlıklı beslenme hepimizi için önemli olduğu gibi çocuklar içinde son derece önemlidir.

Gelişim çağında olan çocuklar gerek okul ortamlarında gerekse sosyal ortamlarında yetişkinlere kıyasla çok daha hareketli bir yaşam sürerler. Fiziki aktiviteleri en üst düzeyde gerçekleşen çocukların yeterli ve sağlıklı bir beslenme programı ile desteklenmeleri, sağlıklı gelişimleri açısından üzerinde ciddiyetle durulması gereken bir konudur. Fiziksel olarak çok daha hareketli olan okul çağındaki çocukları, zihinsel olarak da sürekli bir öğrenme durumu içindedirler. Okul çağına beslenme programları çocuğunuz öğrenme becerileri üzerinde de etkili olacak, onları hem fiziksel hem de zihinsel olarak okul dönemine hazırlayacak beslenme programlarıdır.

Çocukları hızlı bir büyüme ve gelişme dönemi içindedirler. Gün geçtikçe sosyal aktiviteleri artmakta daha hareketli bir yaşam sürmektedirler. Bu süreçte doğru beslenmeleri, gelişimlerini destekleyecek gıdaları uygun miktarlarda ve doğru zamanlama ile almaları çok önemlidir. Çocuğun sevdiği tüketmek istediği her besin onun gelişimi için faydalı olmayabilir. Bu durum çocuğunuzun fiziksel ve zihinsel gelişimi üzerinde etkileri olan bir durumdur.

Okul çağında olan çocukların tüketmesi gereken gıdalar yetişkinlere göre farklılık göstermektedir. Okul çağı beslenmesi için çocukların tüketmesi gereken besin grupları ve besin miktarları bu alanda uzaman, işinin ehli profesyoneller tarafından dikkatle değerlendirilmelidir. Okul çağı beslenme programları doğru bir şekilde uygulandığı vakit çocukların fiziki ve zihinsel gelişimlerini olumlu yönde etkiler. Bununla beraber işinde ehil olmana kişiler tarafından hazırlanacak okul çağı beslenme programları ise uzun dönemde çocuklarımızda olumsuz etkilerin meydana gelmesine neden olabilir.

Diyetisyen Çiğdem Çimen KOÇAK, Osmaniye Güzellik Merkezinde okul çağı beslenme programları ile sizlere hizmet vermektedir. Geleceğimiz olan çocuklarımızı yarınlara hazırlarken onlar için en doğru ve en sağlıklı okul çağı beslenme programlarını hazırlamak en önemli görevlerimizden birisidir.

Sağlıklı Yaşama Birlikte Adım Atalım.

Şimdi Randevu Al