Neden Cildimizde Lekeler Meydana Gelir?

Kirli havaya uzun süre maruz kalmak, genetik faktörler, yanlış beslenme koşulları ve yaşlanmaya bağlı olarak cildimizde melanin adlı maddede birikim gözlenir. Melanin normalde cilde rengini veren maddedir. Ancak melaninin tek bir yerde aşırı üretilmesi cildi bölgesel olarak kahverengi bir görüntüye dönüştürür. Bu görüntülerin bazısına biz ben, çil ve yaşlılık lekesi deriz. İşte bu madde fazla salgılandığında ciltte lekeye neden olur.

Leke Tedavisi Öncesi ve Sonrası Ne Gözlemlenir?

Osmaniye’de bulunan güzellik merkezimize yapılan leke tedavisi (IPL- Lumecca)  başvuruları genellikle vücudun görünen bölgeleri içindir. Uygulama öncesi kesinlikle bu bölgeleri güneş ışığından en az 1 ay korumak gerektiğini belirtiriz. Özellikle de bronzlaşmış bir cilde leke tedavisi (IPL- Lumecca)  ne yazık ki uygulanamamaktadır. Uygulama sonrası ise deri tabakasının üzerinde oluşan hafif pürüzler ve minik siyah noktalar çok normaldir. Bu pullanmalar bir ila iki gün içerisinde dökülecek ve cilt normal tonunu alacaktır, bu konuda endişe edilecek bir şey yoktur, işlemden dolayı gerçekleşen doğal bir durumdur. Ancak kesinlikle derinizi tahriş edebilecek kaşıma, bu pulları kazıyarak çıkarma gibi aktivitelerde bulunmamanızı öneririz.

Leke Tedavisinin Süresi Kaç Seanstır?

Uygulamanın senası hakkında kesin bir yanıt vermek zordur. Çünkü her lekenin derinliği ve yapısı birbirinden farklıdır. Ancak tek seans ile oldukça olumlu sonuç alan birçok kişi vardır. Genellikle lekeler 1-3 seans arasında yok edilir. Ayrıca bu hizmeti istanbul güzellik merkezi famel güzellik merkezi’de vermektedir.

Sağlıklı Yaşama Birlikte Adım Atalım.

Şimdi Randevu Al