Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin vücuttan uzaklaştırılması için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Uygulanan seanslar boyunca tüylerde %90’a varan yok olma gözlenir. Geriye kalan tüyler de çıplak gözle bakıldığında fark edilmeyecek şekilde ince ve sarı olarak kalırlar. Bu işlemde ilk seanstan itibaren uygulama yapılan kişinin tüylerinde azalma görülür ve iki seans arası tüylerin uzama süresi de git gide artar.

Lazer Epilasyon Zararlı Bir İşlem Mi?

Lazer epilasyon işlemi yaptırmak isteyen danışanların en sık korktukları olay tüylerin nasıl yok edildiğinden ziyade neden yeniden uzamadığıdır. Toplumun bazı kesimlerinde tüylerin bulunduğu cilt yüzeyindeki gözeneklerin kapatıldığı veya vücut sağlığı için tüy bulunmasının gerekli olduğu tarzı inançlardır. Vücudumuzda bulunan tüyler deri için kirli maddeleri kendisinde tutmakta ve vücut sıcaklığının düşmemesine ufak katkıda bulunan anatomik yapılardır. Bu yapılar vücutta olmadığı zaman vücudunuzda herhangi bir problem görülmez. Çünkü tüyler ile aynı görevi yerine getiren vücutta birçok savunma sistemi vardır.

Tüyler yok edilirken tekrar çıkmaları da deri üzerine uygulanan lazer tedavisi sayesinde ortaya çıkan bir etkidir. Kesinlikle deride, cildin nefes almasını sağlayan gözenekler kapatılmaz. Aksine tüylerin yok olması ve incelmesi sayesinde cilt daha rahat nefes almaya başlar.

Osmaniye’de bulunan güzellik merkezimizde kadromuzda bulunan deneyimli çalışanlarımız tarafından lazer epilasyon tedavisi cildinizin durumuna göre dikkat ederek, büyük bir özen ile uygulanır. Ayrıca bu hizmeti istanbul lazer epilasyon bendis güzellik’te vermektedir.

Sağlıklı Yaşama Birlikte Adım Atalım.

Şimdi Randevu Al