Fazla kilolu olmak olmadığınızı, zayıf olduğunuzu düşünüyorsanız sizleri Osmaniye Güzellik Merkezine bekleriz. Diyetisyen Çiğdem Çimen KOÇAK eşliğinde önce zayıflık durumunuzun altında yatan bir sağlık sorunu olup olmadığını tespit edecek sonrasında sizin için en uygun kilo almak için beslenme programını oluşturacağız. Profesyonel ve bilimsel desteğimiz ve sizin azminiz ile en kısa zamanda dilediğiniz sonuçlara ulaştığınızı göreceksiniz.

Aşırı kilolu olmak gibi zayıf olma halinde son derece ciddi bir sağlık sorunudur. Zayıf olmanın birçok farklı nedeni olabilir. Zayıf olma hali gelişim çağımızda oluşmuş fizyolojik bir sorundan kaynaklanıyor olabileceği gibi, bu durumun altında psikolojik sorunlar, yetersiz beslenme, çeşitli sindirim sistemi bozuklukları, bağırsak parazitleri, tiroid bezlerinin aşırı çalışması veya aşırı stres gibi birçok değişik sebep yatıyor olabilir. Bu sebeple kilo almak için beslenme programlarının hazırlanma sürecinde ilk ve en önemli adım zayıf olma halinin altından yatan gerçek sebebin tespit edilmesidir.

Maalesef, tıpkı zayıflama için uygulanan, kulaktan dolma, bilimsel temelden uzak uygulamaların benzerleri kilo almak için uygulanan beslenme programlarında da görülmektedir. En yaygın olarak yapılan yanlışlar yüksek kalorili ürünler tüketmek, bol şekerli gıdalara yönelmek, geç saatlerde ağır yiyecekler yiyerek hareketsiz bir yaşam sürmek olarak karşımıza çıkıyor. Evet, bu ve benzeri yöntemler kısa vadede kilo almanıza yardımcı olur fakat orta vadede vücudunuzu tehlikeli bir biçimde yorar ve sizlere bedensel olarak ciddi zararlar verebilir. Bu nedenle kilo almak için beslenme programlarına karar vermeden önce zayıf olma durumuna neden olan sebeplerin tespit edilmesi ve uygulanacak programın bu çerçevede oluşturulması gerekmektedir.

Sağlıklı Yaşama Birlikte Adım Atalım.

Şimdi Randevu Al