Kavitasyon Nedir ve Kimler İçin Uygundur?

Kavitasyon, cildin üst tarafından bir cihaz yardımıyla dokuların içindeki yağlara ultrason (yüksek ses dalgaları) ve basınç göndererek uygulama bölgesinde bulunan yağların parçalanmasını hızlandıran bir işlemdir. Bu işlem cerrahi yöntemlerden uzak kalarak, vücudunuzda herhangi bir iz olmadan belli başlı bölgelerde birikmiş olan yağları yakmak isteyenlere uygun bir işlemdir.

Kavitasyonun tıptaki mekanizmasına bakarak olayı daha da net anlamak mümkündür. Yağların üzerine uygulandığında ilk olarak o bölgede bulunan yağda köpükleşme yapar. Köpük haline gelen bu yağlar daha sonra patlar ve sıvı hale gelir. Sıvı hale gelince uygulama bölgesindeki yağ dokusunun kalınlık seviyesine bağlı olarak birkaç santimetre incelme gözle görülür şekilde gerçekleşir.

Kavitasyon işlemi bireylere göre farklılık gösteren bölgelerde birikmiş yağların meydana getirdiği istenilmeyen görüntüden kurtulmak, vücut kıvrımlarını daha da belirgin hale getirmek ve yağların yol açtığı çeşitli sağlık sorunlarından kurtulmak amaçlı istenilen bölgeye uygulanabilen bir işlemdir.

Kavitasyon İşlemi Kimlere Uygulanamaz?

  • Hiper tansiyon, çeşitli koroner hastalıklara sahip bireylere ve diyabet hastalarına uygulanamaz.
  • Herhangi bir pıhtılaşma bozukluğu olan hastaya uygulanamaz.
  • Kavitasyon uygulanmak istenilen bölgede metal platin varsa uygulanamaz.
  • Hamilelere uygulanamaz.
  • Uygulama bölgesinde dermatit sorunu varsa uygulanamaz.

Osmaniye’de bulunan ve alanında son derece uzman çalışan güzellik merkezimizde çalışmalarımızı oldukça büyük titizlilik göstererek yaparız. İşlemlerin tamamında hijyen kurallarına ve sağlık durumunuza önem vererek çalışmaktayız.

Sağlıklı Yaşama Birlikte Adım Atalım.

Şimdi Randevu Al