Hipertansiyon ve beslenme programları son dönemde yüksek tansiyon hastalığının tedavi sürecinde ciddi başarılar elde etmeye başladı.

Hipertansiyon hastalığı tüm dünyada yaygın olarak görülen kronik rahatsızlıkların başında gelir. Halk arasında Yüksek tansiyon (HBP) olarak da bilinen hipertansiyon (HTN veya HT), arterlerdeki kan basıncının sürekli olarak yükseldiği uzun süreli bir tıbbi durumdur. Yüksek tansiyon tipik olarak semptomlara neden olmaz. Kan basıncı, kanın kan damarlarının duvarlarına karşı uyguladığı kuvvettir. Yapılan araştırmalar toplumunda yüksek tansiyon hastalığının gün geçtikçe artan bir seyir izlediğini ortaya koymaktadır.

Uzman hekimler tarafından belirlenecek ilaç tedavilerinin yanında yine alanında uzman diyetisyenler tarafından uygulanacak hipertansiyon için beslenme programları son derece önemlidir. Doğru bir beslenme programı ile desteklenmeyen hipertansiyon tedavilerinde hastaların istedikleri sonuçlara ulaşmaları ve yaşam kalitelerini arttırmaları zordur. Fazla kilolar, aşırı alkol tüketimi, dikkatsiz yağ kullanımı, bilinçsiz tuz kullanımı, egzersizden uzak hareketsiz bir yaşam ve bunun gibi bir çok etken hipertansiyon tedavisinde son derece önemlidir.

Osmaniye Güzellik Merkezinde, Diyetisyen Çiğdem Çimen KOÇAK eşliğinde uyguladığımız hipertansiyon için beslenme ve diyet programları sayesinde, yaşam kalitenizi ciddi manada düşüren yüksek tansiyon hastalığına karşı önemli bir yol katedeceksiniz. Hipertansiyon ve beslenme alanındaki diyet programlarımız hem hastalığınıza yönelik hem de daha sağlıklı ve düzgün bir beslenme adına atmanız gereken adımları kazandıracaktır.

Sağlıklı Yaşama Birlikte Adım Atalım.

Şimdi Randevu Al