Emzirme dönemi beslenmesi, tıpkı hamilelik dönemi beslenmesi gibi bebeğin fiziksel ve zihinsel gelişiminde son derece önemlidir. Emzirme döneminde annenin, doğru ve sağlıklı bir şekilde beslenmesi, gerekli olan gıdaları doğru miktarlarda tüketmesi süt üretiminde belirleyicidir.

Bilindiği gibi bebekler için anne sütü, bebeğin sağlıklı büyümesi ve gelişmesi için en uygun beslenme yöntemidir. Hamilelik döneminde yeterli ve sağlıklı beslenmiş olan bir anne ihtiyaçlarını kısmen de olsa karşılayabilir fakat anne emzirme dönemindeki besin ve enerji ihtiyaçları hamilelik dönemine oranla daha fazladır. Bu sebeple emzirme döneminde de anne doğru ve sağlıklı bir beslenme programı ile desteklenmelidir.

Bebeğin gelişimi için önemli olan anne sütünü sağlayan kadın kendi vücudundaki besin öğesi değerlerini sabit tutmalıdır.  Emzirme döneminde annenin, enerji, protein, mineral ve vitaminlere ihtiyacı vardır. Bu ihtiyaçların karşılanması hem anne hem de çocuk için önemlidir.

Bu dönemde uygulanacak emzirme dönemi beslenme programları üzerinde titizlikle durularak hazırlanmalıdır. Kulak dolma bilgiler, yanlış beslenme programları ciddi zararlara yol açabilir. Alanında uzman, emzirme dönemi beslenmesinde tecrübe ve bilgi sahibi kişiler tarafından hazırlanacak olan emzirme dönemi beslenme programları hem anne sağlığı hem de bebek sağlığı için olumlu etkiler gösterecektir.

Osmani Güzellik Merkezi, Diyetisyen Çiğdem Çimen KOÇAK eşliğinde sizler için en uygun emzirme dönemi programını hazır. Gerek hamilelik döneminde gerekse bu dönemi izleye emzirme döneminde sizin ve çocuğunuzun yeterli ve sağlıklı beslenmesini temin edecek, en güncel bilimsel bilgilerin ışığında hazırlanmış diyet programları ile sizlere hizmet vermektedir.

Sağlıklı Yaşama Birlikte Adım Atalım.

Şimdi Randevu Al