Diyabet ve diyet tedavisi, dünya çapında yapılan bilimsel araştırmalardan elde edilen bilgiler içinde her geçen gün daha etkili sonuçlar vermektedir. Halk arasında şeker hastalığı olarak da bilinen diyabet hastalığı, vücudunuzda pankreas adlı salgı bezinin yeterli miktarda insülin hormonu üretmemesi ya da ürettiği insülin hormonunun etkili bir şekilde kullanılamaması durumun da gelişen ve ömür boyu süren bir hastalıktır.

Diyabet hastalığı olan kişiler günlük aktivitelerinden beslenme programlarına kadar birçok noktada dikkatli ve doğru bir diyet programını uygulamalıdırlar. Yapılan araştırmalar doğru bir şekilde hazırlanmış olan beslenme programlarının hastalığın kontrolünde ve hastaların yaşam kalitelerinin arttırılması noktasından ciddi öneme sahip olduğunu göstermektedir.

Diyabet için diğer tedavisi işinin ehli ve alanında yeterli deneyime sahip profesyoneller tarafından düzenlenmeli ve uygulanmalıdır. Şeker ve içerisinde şeker bulunan yiyecek ve gazlı içeceklerden kesinlikle uzak durması gereken diyabet hastaları, alkol, aşırı yağlı gıdaların tüketimi v.b gıdalardan da uzak durmalı ve gerekli egzersiz programları ile tedaviyi desteklemelidir.

Diyabet ve diyet tedavisi, Osmaniye Güzellik Merkezinde, Diyetisyen Çiğdem Çimen KOÇAK eşliğinde, alanında yapılmış en son bilimsel gelişmelerin ışığında uygulanmaktadır. Şeker hastalığı için diyet programlarını uygulayan hastalarımız kısa sürede gerçekleştirdikleri değişimi hissedecekler.

Sağlıklı Yaşama Birlikte Adım Atalım.

Şimdi Randevu Al