Cilt Bakımı Nedir?

Cilt bakımı özellikle de yüz bölgesine sıklıkla uygulanan bir işlemdir. Özellikle de yağlı cilde sahip kişilerin sıklıkla başvurduğu bir işlemdir. Bu tedavi sayesinde uygulama bölgesi inanılmaz ferah bir his ile güzellik merkezinden ayrılır.

Nasıl ki tırnaklarımızın, saçlarımızın düzenli bakıma ihtiyacı vardır. Aynı şekilde cildimizin rahatlaması ve daha güzel, daha sağlıklı bir görünüme kavuşması için de düzenli bakım yapılmasına ihtiyacı vardır.

Osmaniye’de bulunan güzellik merkezimizde alanında uzman ve tecrübeli kadromuz cilt bakımı uygularken her cilt yapısına uygun malzemeyi seçemeye özen gösterirler. İşlem sırasında diğer tüm işlemlerimizde olduğu gibi hijyen kurallarına aşırı dikkat edilir.

Nasıl Uygulamalar Cilt Bakımı Kapsamına Girer?

Cilt bakımı cildin ihtiyacına ve yapısına göre; serum uygulaması, maske uygulaması, dezenfekte işlemi, cilt masajı ya da lenf drenaj, kuru ciltler için nemlendirme işlemi, buhar artı ozon tedavisi, siyah noktalar var ise bunların temizlenmesi gibi bakımları kapsamaktadır.

Neden Cilt Bakımına İhtiyacımız Var?

Cildinizde bulunan gözenekli yapı yoğun iş temposu, kirli havaya uzun süre maruz kalma ve günlük hayatın getirdiği tozlu havanın oluşturduğu kirler yüzünden tıkanmaktadır. Cildimiz nefes alan bir organdır. Duştan çıktığımızda hissettiğimiz o ferahlık hissi de o gözeneklerin açılmasından kaynaklanan bir durumdur. Cildimizde bu gözenekler kapandığı ve uzun süre kirliliğe maruz kaldığı zaman siyah noktalar, akneler ve lekeler meydana gelmeye başlar.

Sağlıklı Yaşama Birlikte Adım Atalım.

Şimdi Randevu Al