Çatlak Nedir?

Derimizde hızlı kilo alımına ve hızlı kilo verimine bağlı bazı cilt yapılarında içeriye bazılarında ise dışarıya doğru kırmızı yarıklar meydana gelir. Bu yarıklar zamanla cildin rengine doğru dönmeye başlar. Ancak hiçbir zamana cildiniz eski düz haline kavuşmaz ve skar dokusu değimiz yara izi gibi vücudunuzda ömür boyu bu izleri taşımak zorunda kalırsınız. Bu duruma cildin esneklik özelliğinin kaybolması neden olur. Ani şekilde oluşan kilo değişimlerine karşı deriniz yeterince esneyemediğinde kendini hızlı bir şekilde genişletmeye veya daraltmaya çalışır. Bu yüzden içeriye ya da dışarıya dönük çatlaklar meydana gelir. Özellikle de yaz aylarında istenmeyen bir görüntü oluşturdukları için giyilen kıyafetlerde kısıtlama yaratırlar.

 Çatlak Tedavi Edilebilir Bir Durum mu?

Deri yüzeyinde bulunan çatlaklar tedavi edilebilen bir bozukluktur. Tamamen ortadan kaldırılamasa bile ciddi anlamda görünümde düzelmeler görülmektedir. Çatlak tedavisi için birbirinden farklı yöntemler vardır. Örneğin, ışık ve radyofrekans tedavileri bunlardan en sık başvurulan yöntemdir.  Lazerler kullanılarak yapılan bu çatlak tedavisi yönteminde %100’e yakın bir sonuç gözlenir. Uygulanan doku bölgesindeki zarar görmüş deri hücrelerini yenileyerek iyileşmesi sağlanır. Yaklaşık 2 ila 5 seans arası süren bu işlemden memnun kalınan sonuçlar elde edilir.

Osmaniye’de bulunan güzellik merkezimizde yapılan çatlak tedavisi bize danışanlara sıklıkla uyguladığımız ve tecrübeli olduğumuz bir konudur. Alanında son derece uzman kadromuz çatlaklarınıda gözle görülür sonuçlar elde etmek için ellerinden geleni yaparlar.

Sağlıklı Yaşama Birlikte Adım Atalım.

Şimdi Randevu Al